Bioterapia


Idź do treści

Pytania i Odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytaniaCo to jest bioenergia?

BIOS jest greckim słowem oznaczającym energię i życie - a tutaj oznacza życie, twórczy potencjał oraz możliwości. Wyrażenie BIOENERGIA tłumaczyć możemy jako ENERGIA ŻYCIOWA.

Obecnie "bioenergia" jest nazwą naukową, która ma bardzo szeroki i interdyscyplinarny obszar badań dotyczący energii żywego organizmu.
Wyrażenie BIOENERGIA kryje się również pod nazwami: bioplazma, energia chi, qi, prana, uniwersalna energia, siła życia, subtelna energia, światło życia, pole elektromagnetyczne, pole morfogenetyczne itp.

Jednym z aspektów praktycznego zastosowania wiedzy na temat energii życiowej jest sztuka leczenia Bioenergią.

Jak wygląda zabieg terapeutyczny?

Zabiegi terapeutyczne wykonywane są indywidualnie, bądź grupowo. Jeden terapeuta może przyjąć od 15 do 25 osób na terapie grupowe.
Bez względu na ilość osób zabiegi odbywają się w tym samym ustalonym porządku, a każdy z uczestników jest indywidualnie poddawany terapii trwającej 10-15 minut.
Zabiegi te wykonuje się od 1 do 2 razy dziennie przez 4 kolejne dni – uzależnione jest to od rodzaju dolegliwości.

W czasie zabiegu terapeuta wykonuje określone rodzaje technik.
Techniki te podlegają szczególnym regułom również uzależnionym od danej przypadłości. Polega to na określonych często bezdotykowych ruchach rąk, które balansują ciało energetyczne organizmu doprowadzając system immunologiczny do prawidłowego funkcjonowania i samouzdrawiania organizmu.Czym różni się Metoda Domancica od innych metod bioenergoterapii?


Oprócz udowodnionej wysokiej efektywności, jest bardziej usystematyzowana i konkretna, ponieważ terapeuci Metody pracują zawsze w ten sam sposób - według ściśle określonych technik (tzw. protokołów).
W terapii terapeuta nie wykorzystuje swojej energii lecz pobiera ją z otoczenia.
Uzdrawianie tą metodą polega na operowaniu bioenergią, która jest w pełni poinformowana by wyleczyć ciało.
Ta energia zwana energią życiową, bioenergią, praną lub chi występuje wszędzie w przyrodzie. Terapeuta zaś wykorzystując kanały systemu energetycznego przekazuje ją choremu organizmowi.
Dzięki temu terapeuta nigdy nie traci swojej energii życiowej i nie ulega skrajnemu wyczerpaniu.
Terapeuta w ułamku sekundy pobiera kwant energii i przekazuje go potrzebującej osobie.
W momencie, kiedy system obronny zaczyna funkcjonować prawidłowo organizm, który jest doskonałą fabryką, jest w stanie wytworzyć dowolną substancję potrzebną do całkowitego wyzdrowienia. TERAPEUCI SĄ JEDYNIE MECHANIKAMI TEGO SYSTEMU.

Kto może się zgłosic na terapie?

Każda dorosła osoba, która jest pełnoletnia i świadoma swoich poczynań. Wyjątek stanowi osoba będąca w stanie nieświadomości bądź osoba niepełnoletnia - wtedy o konieczności podjęcia terapii decyduje jej rodzic lub opiekun.

Skoro Metoda Zdenko Domancica jest metodą autorską, to jak to jest możliwe by inni terapeuci mogli osiągać takie same efekty w leczeniu?

Wszyscy terapeuci Metody Domancica pracują w ten sam sposób używając identycznych technik, dlatego wyniki ich pracy - skuteczność - również są podobne.
Metoda jest nauczana wg tzw. PROTOKOŁÓW - techniki wykonywane są określoną ilość razy, w określonych kombinacjach i w określonym czasie.
Oddziaływanie następuje nie tyle na chorobę ile na organ, w którym tkwi jej źródło lub przyczyna. Wystarczy dokładnie stosować wypracowane przez twórcę metody reguły postępowania.

Strona główna | O mnie | TERAPIA Metodą Domancica | CENNIK | Pytania i Odpowiedzi | Artykuły | Filmy | Galeria | Linki | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego